Anadolubank A.Ş.
HABAŞ Topluluğu kuruluşu olan Anadolubank, sürdürülebilir ve karlı büyüme stratejisi ile Türk bankacılık sektörünün dinamik ve saygın kurumları arasında yer almaktadır. 1997 yılında Özelleştirme İdaresi’nden satın alındığında 3 şubeyle yola çıkan Anadolubank, bugün 114 şubesi ile her segmentten müşterilerine hizmet sunmaktadır. Banka, çalışanları ve iş süreçlerini destekleyen bilişim teknolojileri sayesinde büyümeye ve kendini geliştirmeye devam etmektedir. Verimli, kârlı ve sürdürülebilir büyüme stratejisiyle kısa sürede çağdaş bankacılığın tüm gereklerini yerine getirerek etkin bir yapılanmaya kavuşmuş, performans grafiğini sürekli yükseltmeyi başarmıştır.

Anadolubank; bankacılık faaliyetlerini Kurumsal, Ticari, KOBİ, İşletme ve Tarım Bankacılık ile Bireysel ve Dijital Bankacılık altında yürütmektedir. Banka, temel bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra müşterilerine, faktoring ve yatırım alanlarında da finansal iştirakleri ile hizmet verirken; Hollanda’da da uluslararası iştirake sahiptir.

Değişen müşteri ihtiyaçlarına yönelik değer yaratan çözümler sunma amacıyla iş modelini yenileyerek; ürün, hizmet ve kanallarını geliştiren banka, teknoloji ve dijitalleşme alanında güncel altyapılar oluşturmaktadır.

Verimli ve sürdürülebilir büyüme stratejisi ve müşteri odaklı çağdaş bankacılık anlayışı ile Anadolubank; müşterileri, çalışanları ve topluma değer yaratarak, Türkiye ekonomisine olan katma değerini arttırmayı hedeflemektedir.

Bireysel müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını; konusunda uzman, kişiye özel müşteri temsilcileri aracılığıyla sunduğu, kapsamlı birikim yönetimi ürünleri ile yanıtlamaktadır.

Anadolubank, kurulduğu günden bu yana yüzde 100 yerli, güçlü sermaye yapısı ve deneyimli kadrosu ile risk yönetimi ilkelerinden ödün vermeden, müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözüm ve uygulamalarıyla fark yaratmayı sürdürmektedir.

Çalışma prensibini güven, şeffaflık ve etik değerler olarak belirleyen Anadolubank, sürdürülebilir büyüme perspektifiyle, ulusal bankacılık alanındaki saygın konumunu devam ettirmektedir.